Plan restrukturiranja Srbijagasa uskoro pred Vladom
Ministar rudarstva i energetike Srbije Aleksandar Antić izrazio je u četvrtaks uverenje da će Vlada uskoro razmotriti plan restruktiriranja Srbijagasa, koji je uskladjen s Energetskom zajednicom.
„Tu smo zaista dosta uradili. S Energetskom zajednicom smo usaglasili akcioni plan za restruktururanja za Srbijagas, koji a jasnom dinamikom predvidja mere koje su u skldu s drugim i trećim paketom (energetskih) direktiva EU“, rekao je srpski ministar rudarstva i energetike novinarima.
Ministarsto rudarstva i energetike je, dodao je, taj plan poslalo u proceduru u Vladi, tako da veruje da će ga ona razmotriti vrlo brzo.
Antić je naveo da je energetika dobila pozitivnu ocenu u objavljenom Izveštaju Evrolpske komisije o napretku Srbije u procesu evropskih integracija, ali nekoliko stavki treba rešiti, medju kojima je restruktutranje državnog gasnog preduzeća Srbijagas.
Beta