U Španiji vanredno stanje na 6 meseci
Španski premijer Pedro Sančez objavio je danas uvođenje vanrednog stanja i policijskog časa u toj zemlji, drugi put od izbijanja epidemije.
Za uvođenje vanrednog stanja, koje bi trajalo do maja 2021. godine, Sančez mora da dobije saglasnost parlamenta.
Policijski čas od 23 sata do 6 ujutro stupa na snagu odmah. Za sada na dve nedelje.
Španija je nedavno postala druga evropska država sa više od milion slučajeva infekcije Covid-19. Tom prilikom Sančez je izjavio da je pretpostavka da zapravo ima više od tri miliona zaraženih novim koronavirusom.
Prema zvaničnim podacima u Španiji je od posledica infekcije Covid-19 preminulo 34.752 ljudi.