Šoping u Skoplju: Eksplozija zlatara!
Kad biste jednog jutra odlučili da izbrojite sve prodavnice zlatnog i srebrnog nakita po Skoplju, da počnete od Stare čaršije naravno, zanoćili biste.
Ova gužva nije u bakalnici nego u zlatari.

U Tržnom centru u Skoplju ima i Zlatarska ulica.

Ali pravi vatromet zlata, srebra i bisera u Staroj čaršiji je.

I ranije je bilo vesti da dame iz Beograda svoj komad nakita traže i nadju baš ovde u Skopskoj čaršiji.

Jednostruka niska bisera s bogatom kopčom može se kupiti za 40 evra.

Posle nakita, Stara čaršija je prava meka tekstila iz Turske, koja, tvrde Skopljanci, dominira i zlatno-srebrnom ponudom.
Albanske svadbe traju više dana i na njima toaletom ne briljira samo mlada nego obavezno i ostale gošće.
Motiv na ovom materijalu za haljinu uradjen je kompletno od najsitnijih perli.

U radnji kažu da se ne prodaje na metar, samo za celu svečanu haljinu, 2,40 metra, 600 evra.

Nostalgičari takodje imaju razloga da zapucaju u Skoplje.

Ovi ranci su stari, vojni, ali pravo u srce trenutnoj modi.

Turska je u Staroj skopskoj čaršiji, u kojoj su dućani pre koju godinu kompletno obnovljeni, veoma popularna.

Uz turskog predsednika i tursku bozu, prošvercovala se i nemačka kancelarka Angela Merkel.


Najveće iznenadjenje je u Skopskoj čaršiji, smeštenoj u srcu Skoplja, Kazandžijska ulica.

Tu se tek možete snabdeti svim i neočekivanim svačim.
Zvonima za volove ili ovnove predvodnike, na primer.

Naći ćete i bogat izbor zaboravljenih peći bubnjara i svega što uz to ide.
A kad vam je svega dosta, subota je, vreme ručka, naći će se i za vas mesto u prepunom restoranu Merkes(znači i Centar, ali se tako zove i oblast u Turskoj).

Važi pravilo: kad je kafana prazna, znači ili je skupo ili ne valja. Za Merkes bi moralo da važi suprotno: ili je jako dobro, ili je jako jeftino. U svakom slučaju – dupke puno.