Huawei otvara u Francuskoj svoju prvu 5G fabriku van Kine
Huawei će u Francuskoj otvoriti fabriku radio opreme za mrežu pete generacije mobilne telefonije, najavio je šef te kineske kompanije Liang Hua na konferenciji za štampu u Parizu.
To će biti prva fabrika kompanije Huawei te vrste van Kine, ali nije saopšteno na kojoj lokaciji će biti sagradjena ni kada će početi da radi, izveštava AFP.
Pregovori sa francuskom vladom i lokalnom vlastima su u toku, rekao je Liang Hua.
To će biti investicija vredna 200 miliona evra, u fabrici će raditi 500 ljudi.
U fabrici će se proizvoditi oprema za evropsko tržište u vrednosti od milijardu evra godišnje.