Naš princ-prijatelj tražio bombardovanje Al džazire?
Wikileaks je danas objavio transkript razgovora naslednog princa Ujedinjenh Arapskih Emirata Muhameda bin Zajed al Nahjana sa američkim diplomatom Ričardom Hasom i ambasadorom SAD u UAE Marselom Vahbijem iz 2004. godine u kome princ zahteva vojnu operaciju protiv televizijske stanice Al džazira.
Kako prenose svetski mediji u ne baš preciznoj informaciji, Al Nahjan je u tom razgovoru govorio o potrebi „obuzdavanja“ tv-stanice Al džazira na fonu „bilo kojih vojnih dejstava“
Pozivajući se na Arabi21.com, mediji širom sveta uključujući i samu tv stanicu Al džazira, tvrde da je Al Nahjan, u funkciji ministra odbrane UAE, to tražio za vreme američkog rata u Avganistanu. On je Amerikancima navodno savetovao da spreče pristup novinara kako ne bi izveštavali o civilnim žrtvama.