Hrvatska od turizma samo tokom leta zaradila 4,65 milijardi evra

Hrvatski turizam je u prvih devet meseci 2014. godine zaradio 6,7 milijardi evra, što je za 2,5 odsto više u odnosu na isti period 2013. godine.

„Ova turistička godina je po dosadašnjim pokazateljima uspešna, a verujem da će godišnji fizički i finansijski pokazatelji potvrditi uspeh turističke 2014. godine“, saopštio je ministar turizma Hrvatske Darko Lorencin.

Rekordnu godinu po zaradi od turizma Hrvatska je upisala 2008, kada je za ta grana privrede inkasirala 7,5 milijardi evra, podseća HRT.

Jedan od najboljih rezultata, kada je hrvatski turizam u pitanju, ostvario je Dubrovnik. Taj grad je prošle godine upisao 863.801 dolazak, što je porast od 12 odsto u odnosu na 2013. godinu, a ostvareno je 3,1 miliona noćenja (+9%).

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com