Norwegian Air ostao bez podrške države
Norveška avio-kompanija Norwegian Air neće dobiti garanciju države za nove zajmove, odluka je Vlade Norveške.
Stav norveške vlasti je da takve garancije predstavljaju previše veliki rizik.
Iz Norwegian Air-a odgovaraju da je država „lupila šamar svima u Norwegian-u koji se bore za kompaniju u momentu kada naša konkurencija dobija milijarde od njihovih vlada“.
„Kompanija i bord će okrenuti svaki kamen kako bismo izašli iz ove situacije“, rekao je Jakom Šram, izvršni direktor norveške avio-kompanije, prenosi BBC.
Norwegian Air je još u avgustu upozorio da će bez novca ostati u prvom kvartalu 2021. godine ukoliko ne obezbedi nove zajmove. Pored pomoći države, kompanija u borbi sa rastućim dugovima i korona-krizom razmatra i prodaju nekih od letelica, kao i konvertovanje dugovanja u vlasništvo.
Akcije Norwegian Air-a ove godine su izgubile više od 99 odsto vrednosti.