Sud odlučuje da li Tramp sme da blokira korisnike Tvitera!?

Pred Federalnim sudom na Menhetnu započeta je rasprava o tome da li američki predsednik Donald Tramp na društvenoj mreži Tviter sme da blokira druge korisnike.

Tužbu protiv Trampa podneli su Knight First Amendment Institute pri Univerzitetu Kolumbija i nekoliko korisnika Tvitera.

Na pitanja sudije u ime Trampa danas je odgovarao Majkl Baer, advokat iz Ministarstva pravde. On je obrazložio da je Trampovo blokiranje korisnika Tvitera isto što i njegovo pravo da se na nekom javnom dogadjaju udalji od neke osobe, dok je sudija Nejomi Rajs Bučvald blokiranje na Tviteru uporedila sa onemogućavanjem ljudi da govore na javnom skupu što se kosi sa slobodom govora.

Proces se vodi na račun Trampovog naloga @realDonaldTramp, a ne na račun zvaničnog naloga američkog predsednika @POTUS.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com