Nikola Petrović mora da objavi svoju biografiju
Upravni sud u Beogradu doneo je presudu prema kojoj javnosti mora biti stavljena na uvid poslovna biografija Nikole Petrovića, generalnog direktora Elektromreža Srbije (EMS), saopštio je Pokret Dosta je bilo – Saša Radulović.
Ova presuda doneta je upravo po tužbi Pokreta Dosta je bilo – Saša Radulović.
Sud je, navodi se u saopštenju, poništio i rešenje Vlade Srbije kojim se biografije članova Nadzornog odbora EMS-a proglašavaju tajnom.
Pokret Dosta je bilo – Saša Radulović navodi da je Nikola Petrović na mesto generalnog direktora Javnog preduzeća Elektromreže Srbije došao bez konkursa, suprotno važećem Zakonu o javnim preduzećima i Statutu same kompanije, i ističe da nema dokaza da je Petrović završio neke ozbljnije studije sem dvogodišnje više škole, iako Statut Elektromreža Srbije za funkciju direktora zahteva fakultet.
Moguću biografiju Nikole Petrovića možete pročitati OVDE.